Verslag van een studie naar incest onder Surinamers. Usha Marhe is journaliste en en heeft zelf incest ervaringen. Toegelicht worden een aantal begrippen om vervolgens in te gaan op het vele geweld in de Surinaamse maatschappij dat te maken heeft met de vroegere Surinaamse slavenmaatschappij. Surinaamse vrouwen werden door hun blanke meesters en door hun echtgenoten dagelijks met seksueel geweld bedreigd. En ook nu komt nog veel seksueel geweld voor in Suriname, versterkt door de slechte sociaaleconomische situatie. Vrouwen zwijgen in Suriname over onderwerpen die met schaamte beladen zijn, zoals incest. Usha Marhe breekt hiermee en vertelt over haar familie, waarin over een periode van zeventig jaar, verschillende generaties meisjes en waarschijnlijk ook jongens slachtoffer van incest waren. Daarnaast interviewde zij acht Surinaamse vrouwen van diverse culturele herkomst over hun incestervaringen. Een toegankelijk boek met veel informatie over betekenis en gevolgen van incest die in verband worden gebracht met culturele contexten.
Auteur Usha Marhe Jaar 1996 OCLC 901370561 (link naar de bibliotheek) Perspectief Patiënt Publicatie type Boek Thema Informatief Medepatiënten Mensen met een migratie achtergrond Seksueel misbruikTapu sjen, bekijk je schande
Contact
Heb jezelf een ervaringsverhaal dat je met ons wilt delen? Mis je een bepaald verhaal of heb je juist een goede tip? Misschien klopt er iets niet op deze pagina?
We stellen feedback van onze bezoekers erg op prijs om samen deze website te laten groeien en uit te bouwen.
Alvast bedankt voor je reactie!
