Het einde voor beginners

Een moeder, een dochter en de droom van een gelukkig afscheid

Ruim 15 jaar nadat de moeder van Chazia Mourali is behandeld voor borstkanker, blijkt de ziekte te zijn uitgezaaid naar de lever: een doodvonnis.Chazias plan is simpel: samen genieten zolang het kan, onvoorwaardelijk helpen zodra het moet. Al snel blijken de ziekte en behandeling meer ontwrichtend dan ze had vermoed. De chemokuren veroorzaken pijnlijkere bijwerkingen dan verwacht. Hun onderlinge verstandhouding verandert. En de intense mantelzorg heeft gevolgen voor haar eigen werk, gezinsleven en gezondheid. De artsen ontdekken ieder geheim van de uitzonderlijke tumor, maar vinden het moeilijk haar moeder als mens te helpen zich voor te bereiden op het levenseinde. Tijdens een ziekenhuisopname lopen zaken volledig uit de hand. Op het allerlaatst is er gelukkig de menselijke, troostrijke en betrokken zorg in het hospice. Er ontstaat een breekbaar intiem geluk. Bron: unieboekspectrumHet boek bestaat uit drie delen: in deel een staan Mourali eigen ervaringen, in deel twee geeft ze praktische tips en deel drie is een pamflet, een pleidooi voor integrale levensondersteuning.

Lees meer…

Aandoening Borstkanker Kanker Uitzaaiingen
Auteur Chazia Mourali
ISBN 9789000350353
Jaar 2018
OCLC 1035957418 (link naar de bibliotheek)
Perspectief Andere Gezondheidszorg Naasten
Publicatie type Boek
Thema Aftakeling Informatief Kwaliteit van zorg Levenseinde Vernieuwende patientvriendelijke ideeen Zorg coordinatie Zorgbelasting
Uitgever Uitgeverij Unieboek | Het Spectrum

Contact

Heb jezelf een ervaringsverhaal dat je met ons wilt delen? Mis je een bepaald verhaal of heb je juist een goede tip? Misschien klopt er iets niet op deze pagina?

We stellen feedback van onze bezoekers erg op prijs om samen deze website te laten groeien en uit te bouwen.

Alvast bedankt voor je reactie!