Wat nou… Als oma er niet meer is?

Dit boekje is het eerste deel van een serie die kinderen helpt om te gaan met het verlies van een dierbare. Het behandelt thema’s zoals persoonlijke relaties, overlijden en rouwverwerking. Het kan worden voorgelezen of zelfstandig gelezen om het gesprek over dit moeilijke onderwerp te openen.

Dit boekje gaat over Jane die merkt dat er iets mis is. Wanneer haar moeder uitlegt wat er gebeurt als mensen ernstig ziek worden en sterven, zoals haar oma, heeft Jane vragen. Jane’s moeder legt uit dat het normaal is om verdrietig en bang te zijn en benadrukt het belang van steun en praten over gevoelens.Bij een bezoek aan haar opa en oma legt oma uit wat er gebeurt na de dood. Dit doet zij op een geruststellende manier vergelijkbaar met de wedergeboorte van een feniks. Jane leert onder anderen wat een sterfbed is en brengt tijd door met haar oma. Ook leert zij wat er na het overlijden gebeurd en dat zij, ondanks haar zorgen, alles mag vragen.

Dit boekje biedt een troostende manier om kinderen te helpen omgaan met verlies en opent de deur naar waardevolle gesprekken en herinneringen.

Lees meer…

  • Het boek kun je hier inzien.

 

Auteur Jenny Hamel
ISBN 97812345678 9789465112763
Jaar 2024
Perspectief Naasten
Publicatie type Boek
Thema Coping Dood Rouw
Uitgever Uitgeverij Pumbo

Contact

Heb jezelf een ervaringsverhaal dat je met ons wilt delen? Mis je een bepaald verhaal of heb je juist een goede tip? Misschien klopt er iets niet op deze pagina?

We stellen feedback van onze bezoekers erg op prijs om samen deze website te laten groeien en uit te bouwen.

Alvast bedankt voor je reactie!